Женіс лентасы
ҚР конституциясының 25 жылдығы

Сырттай мектеп сыныптары

Бүгінгі таңда қарқынды өзгеріп жатқан әлемде мектептегі білім берудің басты мақсаты – белсенді, шығармашыл, адамзаттың жаһандық мәселелерінен хабардар, оларды шешуге мүмкіндігінше атсалысуға дайын тұлға тәрбиелеу болып табылады. Қазір бізге қордан тыс ойлайтын, жаңа шешімдерді іздейтін, проблемалық жағдайдан шығудың жолын таба алатын адамдар керек. Бірнеше жылдан бері No2 Чернорецк орта мектебінің оқушылары педагог-зерттеуші Малинина Ирина Владимировнаның жетекшілігімен биология және химия пәндері бойынша «Ертіс Дарыны» сырттай мектебіне белсенді түрде қатысып келеді. Бұл пәндер бойынша студенттерді таным процестеріне тарту жас ұрпақта өмірді ең үлкен құндылық ретінде түсінуді қалыптастырады. Дарынды балалар – мектеп аспанындағы жұлдыздар. Сырттай мектептегі сабақтар студенттердің бір жағынан биология, химия пәндері бойынша білімдерін кеңейтуге мүмкіндік берсе, екінші жағынан болашақ мамандығын таңдауға көмектеседі. Жыл сайын мектебіміздің оқушылары биология және химия пәндері бойынша білім гранттарының иегерлері атанып жүр. Медициналық академияларды бітіріп, дәрігер болды: Поляков Василий, Салимжанова Жадра, Гилязутдинова Лия және Сатвалдина Динара. 2020 жылы облыстық сырттай «Ертіс дарыны» мектебінде 9-сынып оқушысы Урумбаева Виктория биология пәнінен 1-орынды, биология пәнінен 10-сынып оқушылары Локай Валерия мен Люст Валентина 2-орынды иеленді. 2021 жылы Ертіс Дарыны сырттай мектебінде 8 сынып оқушылары Дощанова Аяна мен Умрилова Ольга химия пәнінен 1 орын, биология пәнінен Горбенко Александра 3 орынды иеленді. Сондай-ақ Дошанова Аяна 2021 жылы IQANAT олимпиадасының республикалық турының жеңімпазы және IQ IP бағдарламасының иегері атанды. Аяна болашақта өмірін биология мен химиямен байланыстыруды жоспарлап отыр.