Женіс лентасы
ҚР конституциясының 25 жылдығы

Тоқу қуанышы

Ойын – ең алдымен мектеп жасына дейінгі балаларға тән іс-әрекет түрі екені белгілі. Балаларға арналған ойын — бұл оқу, жұмыс және қоршаған әлемді тану тәсілі. Павлодар облысы, «№2 Чернорецк орта мектебінің» 8-сынып оқушысы Ахмет Әйгерім үшін бос уақытының барлығын ойыншықтар ала бастады. Әйгерім мектебімізде 1-сыныптан бастап білім алып, толық отбасында өсті, анасы Ахметова Базаргүл Қайырбайқызы мектепте мұғалім, әкесі Ахметов Нұрлан Ауғамбайұлы «Ахметовтер» жеке шаруа қожалығында жұмыс істеп, бала тәрбиесіне барлық жағдайды жасап келеді. балаларына бақытты балалық шақ, үлкен ағасы Әдлет мектепті алтын медальмен бітіріп, ПМУ студенті, ортаншы апасы Айымгүл республикалық қобыз байқауында Бас жүлденің иегері, сонымен қатар «Тәуелсіздік ұланы» сыйлығының иегері.
Өнерлі бала қай жағынан да өнерлі дегендей, Әйгерім тоқыма өнерін көрсете білді. Мектебіміздің мұғалімі Шокобаева Ләззат Байділдәқызы жетекшілік ететін тоқыма үйірмесіне оқушы барады. Мемлекет басшысы Қасым-Жомарт Кемелұлы Тоқаев 2022 жылды Балалар жылы деп жариялады, сондықтан Әйгерімнің хоббиі бұрынғыдан да өзекті, өйткені оның ойыншықтары балаларға айтып жеткізгісіз қуаныш сыйлайды.
Балалық шақ ойынға арналған. Ойын тапқырлықты, тапқырлықты, іскерлікті дамытады. Ойын ой-өрісін дамытады, қиялын оятады. Әйгерім мультфильм кейіпкерлерін жасауды жақсы көреді, мұндай ойыншықтар өте танымал. Расында да, оның лақтары мен қояндарын көргенде жүрегі жібіп, ересек адамның өзі кішкентай балаға айналады. Студенттің арсеналында әйгілі «Лалафанфан» үйректері де бар.
«Тоқу маған үлкен ләззат әкеледі және мидың екі жағына да пайда әкеледі — шығармашылық үшін оң жарты шар, логика мен математика үшін сол жақ жарты шар. Бұл қызықты әрі қызықты, өйткені мен де шығармашылық қабілеттерімді дамытамын», — дейді Әйгерім.
Әйгерім мұнымен тоқтап қалмақ емес, ол өзінің @knitted_kz Instagram парақшасын белсенді түрде дамытып, туған күндерге және басқа мерекелерге ойыншықтар береді, өйткені оның барлық ойыншықтары үлкен махаббатпен байланысты.